V Herpetološkem društvu - Societas herpetologica slovenica smo v okviru projekta MEJ-MO JIH! - Pomen ohranjenih MEJic in MOkrišč za prilagajanje podnebnim spremembam in ohranjanje biodiverzitete - pripravili fotografski natečaj »ZGODBE MEJIC«.
Vabimo vas, da sodelujete na fotografskem natečaju projekta MEJ-MO JIH!in s svojimi fotografijami pripomorete k opozarjanju na pomen mejic v krajini. Mejice so namreč pogosto prezrto življenjsko okolje, ki s svojo razgibanostjo nudi zatočišče mnogim živalim in ima pomembno vlogo v ekosistemu.
Tema natečaja "ZGODBE MEJIC"
Sodelujete lahko v dveh kategorijah: - Pokrajina: fotografije mejic ali prikaz negativnih posledic odsotnosti le teh. Na fotografijah je lahko prisoten človek, vendar le v povezavi z upravljanjem naravnega okolja. - Prebivalci mejic: dovoljeno je fotografirati živali in rastline, katerih življenjski prostor predstavljajo mejice. Živali morajo biti fotografirane v njihovem naravnem okolju.
Prijava na natečaj in rok za oddajo fotografij
Oddaja fotografij je možna od 21. 5. 2018 do najkasneje 2. 11. 2018 na naslov: [email protected]
ZADEVA: Zgodbe mejic - prijava
OBVEZNI PODATKI:
- Ime in priimek avtorja fotografije - Kraj bivanja
PRIPIS: Strinjam se s pogoji sodelovanja na fotografskem natečaju Zgodbe mejic, ki so objavljeni na spletni strani projekta MEJ-MO JIH! pod zavihkom FOTONATEČAJ.
Fotografije, s katerimi sodelujete na natečaju, lahko pošljete skupaj ali posamično. Priložena fotografija naj bo poimenovana po vzorcu: Priimek Ime_Naslov fotografije (npr. Novak Janez_Skrivališče).
Pogoji za sodelovanje
Na natečaju lahko sodelujejo tako ljubiteljski kot poklicni fotografi; izjema so člani žirije in člani organizacijskega odbora natečaja. Na natečaju lahko vsak avtor sodeluje z največ tremi digitalnimi barvnimi ali monokromatskimi fotografijami, ki jih poljubno porazdeli po kategorijah. Fotografije morajo biti posnete v Sloveniji. Oddane fotografije morajo ustrezati naslednjim kriterijem: daljša stranica 1920 pixlov in krajša 1080 pixlov, formata jpg ali png. Največja velikost posamezne fotografije je 5 MB. Dovoljena je osnovna digitalna obdelava fotografij (korekcija barv, kontrasta, svetlobe in ostrine, odstranitev šuma, izrez). Odstranjevanje ali dodajanje neobstoječih elementov na fotografijo ni dovoljeno. Avtorji fotografij, ki bodo uvrščene na razstavo, bodo pravočasno pozvani k predložitvi originalnih fotografij v polni ločljivosti, ki morajo biti ustrezne za tisk.
Avtorstvo fotografij
Udeleženci fotografskega natečaja z oddajo prijave in fotografij organizatorju natečaja zagotavljajo, da so lastniki in avtorji fotografij. Osebni podatki, ki jih udeleženec navede ob oddaji fotografij, se uporabljajo za komunikacijo z avtorji fotografij, za vsa sporočila udeležencem natečaja v zvezi z natečajem in z zaključno razstavo. Z oddajo prijave in fotografij udeleženci natečaja dovoljujejo javno prikazovanje, razstavljanje in objavo svojih osebnih podatkov (imena in priimka ter mesta in države, od koder prihajajo) izključno za potrebe izvedbe natečaja in fotografske razstave. Avtorji nagrajenih fotografij se strinjajo, da bodo njihove fotografije objavljene enkrat v glasilu Trdoživ: Bilten slovenskih terenskih biologov in ljubiteljev narave. SHS kot organizator natečaja v nobenem primeru ne pridobi pravic nad kakršno koli drugo pravico rabe fotografij.
Izbor fotografij in otvoritev zaključne razstave
Tri članska strokovna žirija bo v novembru iz vsake kategorije izbrala po tri zmagovalne fotografije, ki bodo nagrajene. Avtorji izbranih fotografij bodo prejeli praktične nagrade. Žirija bo izbrala tudi nabor fotografij, ki bodo predstavljene na zaključni razstavi. Otvoritev zaključne razstave bo 19. decembra 2018 ob 19h v Biološkem središču (Večna pot 111) v Ljubljani (predavalnica B3). Nagrajenci fotografskega natečaja bodo objavljeni na tej spletni strani pod zavihkom Novice.
Z morebitnimi vprašanji glede poteka natečaja se lahko obrnete na elektronski naslov: [email protected]
Projekt sofinancirata Eko sklad, Slovenski okoljski javni sklad in Ministrstvo za okolje in prostor v okviru razpisa za sofinanciranje projektov nevladnih organizacij na področju varstva okolja in podnebnih sprememb.